Neler yeni

Liverpool’un Gineli yıldızı Naby Keita ülkesinde mahsur kaldı

Katılım
28 Ağu 2021
Mesajlar
2,431
Geçtiğimiz günlerde Afrika ülkesi Gine’de gerçekleştirilen darbeden, 2022 Dünya Kupası elemelerinde Fas’la oynanması gereken maç için ülkelerine giden oyuncular da etkilendi. Bu futbolcular arasında Liverpool’un yıldızı Naby Keita da bulunuyor. Diğer bazı isimler ise Fas Milli Takımı kaptanı ve Wolves oyuncusu Romain Saiss, Queen Park Rangers oyuncusu Faslı Ilias Chair, Watford’un Faslı orta saha oyuncusu Imran Louza ve sol beki Adam Masina ve Paris Saint Germain’in sağ beki Faslı Achraf Hakimi.

ESİR TUTULDUĞU İLAN EDİLEN KEİTA’DAN İYİ HABER

Dün Cumhurbaşkanı Alpha Conde’yi alıkoyduğu belirtilen bir grup askerin devlet televizyonu RTG’de darbe bildirisi okumasının ardından Fas-Gine maçı FIFA tarafından ertelenmişti. Naby Keita’nın darbe sırasında esir tutulduğu iddia edilmişti.

Gine Milli Takımı oyuncularının tam olarak nerede olduğu bilinmemekle birlikte ülkedeki istikrarsız duruma rağmen Keita’nın güvende ve iyi olduğu belirtildi. Faslı oyuncular ve teknik ekibin ise bir süre otellerinde mahsur kaldıktan sonra büyükelçiliklerinin yardımıyla ülkelerine gönderildikleri öğrenildi.

KEİTA’YI GETİREBİLMEK İÇİN GÖRÜŞMELER SÜRÜYOR

Naby Keita’nın darbe sırasında esir tutulduğu iddia edilmişti. Liverpool, bir açıklama paylaşarak Keita ile iletişim halinde olduklarını söyledi. Açıklamada “Gine Milli Takımı yetkilileri aracılığıyla kendisiyle temas halindeyiz. Güvende olduğunu biliyoruz. Keita’yı Liverpool’a getirebilmek için görüşmelerimiz sürüyor.” ifadeleri kullanıldı.

‘ÇOK GERGİN BİR GÜNDÜ AMA GÜVENDEYİZ’

Darbe, Gine’nin Fas’ı ağırlayacağı maçtan önce gerçekleşti. Stat çevresinde silah seslerinin yükselmesi üzerine karşılaşma oynanamadı. Paris Saint-Germain’in Faslı futbolcusu Achraf Hakimi de sosyal medya hesabından “Çok gergin bir gündü ama güvendeyiz” mesajını paylaştı.